|
00000
|
| elégedett vásárló 2007-óta |
Hosszú tesztelési folyamat során, és a különböző terepversenyeken gyűjtött tapasztalatokra támaszkodva alkották meg az új mintázattal rendelkező abroncsot. A szerkezeti átalakításoknak köszönhetően az előd modelleknél könnyebb, mely a rugózatlan tömegre jótékony hatással van. A felhasznált anyagoknak és az erősített bütyökprofiloknak köszönhetően igen hosszú élettartammal rendelkezik, továbbá a vonóerő közvetítése is átlagon felüli. A mintázatnak nincs kötött forgásiránya, ezért szabadon forgatható. Talajtípustól függően két különböző modellverzió elérhető. A MID-SOFT a sárosabb lazább talajon nyújt kiemelkedő teljesítményt, míg a MID-HARD a keményebb, döngölt, vagy kavicsos felületeken alkalmazható.
2017.02.18.
Idén Münchenben, Január 25-én jelentette be a kék elefánt márka legújabb abroncsaként a Metzeler MC360-at. Nemcsak általános off-road használatra ajánlják, hanem a motocross berkekben is szeretnének újat mutatni.

Több mint egy évszázada szolgálja a Metzeler a motorosokat szerte a világon. A cég mindig is kifejezetten csak a kétkerekű járművek abroncsainak gyártásával foglalkozott. A közútra olyan sikertermékeket gyártott már le, mint a SPORTEC™ M7 RR, ROADTEC™ Z8 INTERACT™, vagy legújabban a ROADTEC™ 01. Ebből is látszik, hogy kifejezetten elkötelezték most magukat az off-road szegmensnek. Sőt, a Metzeler – köszönhetően az MCE 6 DAYS EXTREME teljesítményének – 2005 óta 29 címet tud felmutatni a FIM Eduro Világbajnokságról és nyolc egymást követő címet a FIM SuperEnduro Világbajnokságról, ami valljuk be, a maga nemében egészen lenyűgöző.
Az MC360-nal a márka még tovább ment. A tervezéskor a kulcsszavuk a sokoldalúság volt, így olyan gumit hoztak létre, ami több off-road területen is megállja a helyét, legyen az motocross, supercross, cross country vagy akár a freestyle.
A Metzeler kutatási és fejlesztési csapatának sikerült minden igényt beleszűkíteni két változatba, így jött létre a Mid-Soft és a Mid-Hard. A különböző specifikációk lehetővé teszik, hogy az abroncs képes legyen reagálni a vegyes pályák uralkodó jellemzőihez, ugyanakkor megbízható és hosszú élettartamú legyen.
A névválasztás természetesen nem volt véletlen: a 360 azt hangsúlyozza, hogy az abroncs bármilyen feltételek között használható, kezdve a talaj minőségétől az időjárási viszontagságokig, és persze mindeközben kiváló tapadást biztosít. Úgy fejlesztették, hogy helyt tudjon állni mind a puha, homokos talajon, mind az abrazív, sziklás felületen, amik egy hosszabb cross country versenyen megtalálhatóak. Ez a sokoldalú használat a már fentebb említett két innovatív Mid-Soft és Mid-Hard futófelületnek köszönhető, ezek biztosítják a nagyfokú tapadást puha talajon és a defektállóságot kemény, sziklás felületen.
Az új abroncs minden méretben reverzibilis lesz, ami annyit tesz, hogy mindkét forgásirányban lehet majd használni: tehát amikor a bütykök már elkoptak, fordított forgásirányban is felszerelhetjük az addig használt gumikat, így végső soron az abroncs élettartamát duplájára növeljük.
Egy másik nagyon fontos jellemzője, amit kétségkívül a trail és enduro motorosok fognak a legjobban szeretni, hogy most már motoron is elindulhatsz a pályára, mert az új gumit utcai használatra is optimalizálták.
Mielőtt 2017 tavaszán piacra dobnák volna, a Metzeler tesztelői extrém körülményeknek tették ki az új MC360-at. Ezek csúcspontja a 2017 februári vizsgálati fázis volt, amikor az Atacama homokos sivatagában és a világ legmagasabb vulkánján, a Chile és Argentína közt nyúló, 6891 méter magas Nevado Oios del Salado sziklás hegyoldalán tesztelték a gumikat. Így nemcsak különböző terepviszonyokon tudták vizsgálni őket, hanem szélsőséges időjárási körülmények között is.
A közösségi médiában is állandó a jelenlétünk, ha a legfrissebb motoros hírekről első kézben szeretnél értesülni, a facebook.com után írd az /R17.hu-t, vagy csak kattints a lentebbi ikonok egyikére. A Youtube-on motorgumikról találhatsz termékvideókat, a Google+on pedig mindenből egy kicsit többet adunk, több kép, több videó.


(személyes átvétel esetén is add le a rendelést)
Terrex Kft,, 4031 Debrecen, István út 112
![]() |
Motorgumi Szakértő Email: szabo@r17.hu |
![]() |
Technikai kérdések Email: soltesz@r17.hu Mobil: +36 (30) 440 5161
|
![]() |
Szállítási és számlázási információk Email: lorincz@r17.hu Mobil: +36 (30) 299 5169
|